Systemy zabezpieczeń sieci

 

Brak zabezpieczeń sieci może narazić firmę na niebezpieczeństwo nieautoryzowanego dostępu do sieci, przestoje sieci, zakłócenia w działaniu usług i niezgodność z przepisami.

 

Co to są zabezpieczenia sieci?

Przed opuszczeniem biura po pracy można włączyć system alarmowy i zamknąć drzwi w celu ochrony biura i znajdującego się w nim sprzętu. Można też przechowywać poufne dokumenty firmowe w sejfie lub zamykanej szafie.
Taka sama ochrona jest niezbędna dla sieci komputerowej, ze względu na wszechobecność oraz znaczenie systemów informatycznych (IT).

Technologie zabezpieczeń sieci zapewniają ochronę sieci przed kradzieżą i niewłaściwym używaniem poufnych informacji firmy, oraz przed złośliwymi atakami, wirusami i robakami z Internetu.
Zabezpieczenia sieci nie są oparte na jednej metodzie, lecz na zestawie barier służących do ochrony firmy na różne sposoby. Nawet jeśli jedno rozwiązanie nie zadziała, pozostałe nadal będą chronić firmę i jej dane przed różnymi atakami z sieci.
Chcąc zapewnić klientom kompleksową obsługę z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa IT, posiadamy w naszej ofercie uznane wśród klientów komercyjnych rozwiązania antywirusowe firmy ESET oraz nowość na naszym rynku, rozwiązania do backupu danych firmy Arkeia. Arkeia Network Backup umożliwia bezpieczny backup danych w sieciach firmowych. Rozwiązanie może tworzyć backup otwartych plików, działających serwerów i aplikacji, otwartych baz danych i środowisk wirtualnych.

Swoją działalnością obejmujemy bardzo dynamicznie rozwijający się ostatnimi czasy sektor sieciowych systemów bezpieczeństwa oparty na rozwiązaniach klasy UTM (Unified Threat Management). Nasza oferta bazuje na urządzeniach francuskiej firmy NETASQ, lidera wśród dostawców systemów bezpieczeństwa IT. W swojej ofercie posiadamy całą pulę produktów począwszy od najmniejszych modeli UTM U30S, U70S jak i bardziej rozbudowanych rozwiązań zawartych w modelach U150S i wyższych. Poza typową sprzedażą urządzeń świadczymy dodatkowo usługi wdrożeniowe jak również opiekę powdrożeniową.